U današnjem svijetu okruženi smo raznim elektroničkim napravama bilo da su to mobiteli, igraće konzole, TV uređaji ili nešto drugo. Mnogo puta se zapitamo što se to nalazi unutra te kako sve to funkcionira. Za neke ljude je to poput Pandorine kutije. Ne znaju što će biti ako otvore neki elektronički uređaje te se boje da bi ga mogli još više pokvariti.
Međutim mi u ‘Radionici Elektronike’ nemamo takve fobije. Nas upravo zanima kako uređaji funkcioniraju te što pojedina komponenta radi. Stoga nas ne plaše Pandorine kutije, čak štoviše mi ih rado otvaramo kako bi se što bolje upoznali sa radom tih uređaja.
Rad cijele radionice se može podijeliti u dva dijela: teoretski i praktični. Kroz teoretski dio se upoznajemo sa svim mjerivim veličinama, komponentama s kojima radimo, opremom koju koristimo te njihovim funkcijama. Posebnu zanimljivost čine mjerne veličini gdje svaka jedinica nosi ime po znanstveniku koji je zaslužan za njezino otkrivanje ili njezinu definiciju. Vidimo da elektronika nije strogo tehnička znanost već ona ima i povijesnu konotaciju. U praktičnom dijelu koji je ujedno i najzanimljiviji i najobuhvatniji testiramo sve što smo naučili u teoretskom te se upoznajemo sa radom instrumenata za mjerenje i ostalom opremom. Do izražaja dolazi kreativnost pojedinca a ovdje važi poznata izreka „Samo nebo je granica“ jer sa svojim znanjem i primjenom elektronike možemo napraviti mnoge lijepe stvari.